Hakkımızda

Çalışkan Apalı Metal 1997 yılında ŞABAN ÇALIŞKAN tarafından kurulmuş bir aile şirketidir. Metal sektöründe faaliyetlerine başlayan firma malzeme, işçilik ve hizmette kaliteli anlayışı ile her zaman müşteri memnuniyetini ilke edinerek geniş bir portföy ağı kurmuştur.

Firma çalışma hayatı süresince ar-ge çalışmalarını geliştirmiş ve yeni çalışmalara imza atmıştır. 1997 den 2012 yılına kadar çelik çatı, fabrika silo sistemi kurulumu ve perforje hizmetlerini yapmıştır.

2012 yılında üretim tesisleri kurulumu hizmetini büyütmüş başta YEMEN olmak üzere çeşitli ülkelerde çalışmalar yapmıştır.

2015 yıllara gelindiğinde kent alt yapı hizmetleri ve çevre hizmetleri olmak üzere Kamu kurumlarına hizmet vermiştir. Bu hizmeti park bankları, yağmur ızgaraları ve rögar kapakları ile daha da genişletmiştir.

2020 yıllarda çağın getirdiği yeni üretim sistemleri firmayı döküm üretim hatları, paketleme sistemleri ve tesis havalandırma sistemleri kurulumu hizmetine yöneltmiş ve yılların kattığı tecrübe ile kalite sistemi her geçen gün daha kuvvetlenmiştir.

2022 yılında ise firma üretim yelpazesine endüstriyel mutfak sistemlerini hizmetini katmış, restaurant, otel ve fabrika gibi büyük tesislere tedarik sağlamaktadır.

Firma günümüzde ar-ge ve fizibilite çalışmalarına ağırlık vererek, çağın her yeni aşamasında yerini almak için çalışmalarını devam ettirmektedir.

ULUSLARASI TİCARET GEÇMİŞİ

  • YEMEN ( FABRİKA ÜRETİM TESİSİ KURULUMU)
  • ETİYOPYA (YEM FABRİKASI TESİSİ KURULUMU )
  • BANGLADEŞ ( YEM FABRİKASI TESİSİ KURULUMU )
  • GÜRCİSTAN ( ENDÜSTRİYEL MUTFAK SİSTEMLERİ )

PROJE HİZMETLERİ

Başarılarından güç alarak çalışan profesyonel ekibimizle
METAL-YAPI ve ENDÜSTRİYEL MUTFAK sektörlerinde yüzlerce proje tamamladık.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Müşteri memnuniyetini müşteri ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda en üst seviyede tutmak,
Kalite geliştirme çalışmalarını tüm ekibin katılımı ile desteklemek,
Müşterilere uluslararası düzeyde kabul görmüş ürün ve hizmetler sunmak,
Çevreye saygılı, kullanıcısına güven veren ürün çeşitlerimizi müşteri istekleri doğrultusunda geliştirmek,
Çalışanları sürekli gelişme ve iyileştirme bilinciyle eğitmek,
Konusunda lider olan üretim teknolojisini dünya pazarlarına taşımaktır.